1 Haziran 1975 tarihinde Tuzluca'da dünyaya geldi.

İlk , orta ve lise öğrenimini Tuzluca'da tamamladı. Üniversite öğrenimini Atatürk Üniversitesi İ.İ.B.F iktisat bölümünde tamamladı.

Çeşitli firmalarda farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra , kendi şirketini kurarak otomobil , tekstil , ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulundu.

Askerlik nedeniyle 2001 yılında şirketini devretti. Askerlik görevini Jandarma Dağ Komando Asteğmen (Tim komutanı) olarak tamamladıktan sonra, Gima  A.Ş. bünyesinde mağaza müdür yardımcısı olarak göreve başladı.

2004 yılında Carrefoursa mağazalar zincirinde satış müdürü olarak göreve başladı.

29 Mart 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandıktan sonra , Carrefoursa bünyesinde yürüttüğü Satış Müdürlüğü görevinden istifa ederek, Aziz Tuzluca' lı hemşerilerimize ve Tuzluca 'mıza hizmet etmek üzere Tuzluca'ya tamamen yerleşti .İyi düzeyde Kürtçe,  Rusça  İngilizce ve orta düzeyde Fransızca biliyor.

İşleri nedeniyle 18 ülkeden  bulunma şansını yakaladı.

Aynı zamanda iki yıldız Balık adam   brövesi ,  Eğirdir Dağ komando Okulu brövesi , Dağcılık brövesine sahip. İş hayatı boyunca başta Stresle baş etme Etkin zaman yönetimi, Beden dili olmak üzere 16 tane kişisel gelişim eğitim seminerine katıldı.

31 Mart 2019 tarihinde Belediye Başkanlığı  seçimlerini   ikinci kez kazandı.  Evli ve üç çocuk babasıdır.